Broşür hazırlama programı indir

Online yayıncılık dünyasına ilgi duyuyorsanız broşürlerin ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Bende farklı içerikler üretmekle uğraşıyorum – mesela broşürlerim. Yumpu Publishing’nun broşür hazırlama programını indirdikten sonra broşürlerimi çok farklı okuyuculara ulaştırmak çok basit. Çok kolay ve üçretsiz olan Yumpu Publishing dan çok memnunum.

brosur_hazirlama2

Bu web sitesi ücretsiz bir dijital yayın sitesi. Amacı ise e-yayıncılığı desteklemek. Broşürler, flyerlar, kataloglar, kısacası birçok broşür hazırlama programı indirebiliyorsunuz ve bu programları e-magazinden kataloglara kadar her türlü e-yayını üretmede kullanabiliyorsunuz. Bu web sitesi aynı zamanda dijital gazete bayii gibi de işliyor. İçinde 20 milyondan fazla magazin var ve hepsi de sizin bakabilmeniz için açık halde. Moda, otomotiv, kültür ve sanat gibi farklı konularda istediğiniz kadar kaynağa ulaşabiliyorsunuz. Eğer siz de benim gibi PDF broşürlerinin görüntüsünü sevmiyorsanız ve daha profesyonel bir şeye ihtiyacınız varsa bu program size göre olabilir.

Bir broşür hazırlama programı indirmek için farklı yollara başvurmuştum ama artık Yumpu Publishing ile bana tek bir programın yeterli olacağını anladım. Bu nedenle, sizlere bu programın özelliklerini anlatacağım.

Bu sitedeki tüm programlarda SEO optimizasyonu kullanılıyor. Yani girdiğiniz anahtar kelimeler Google gibi arama motorlarında çıkıyor ve sizi ve broşürünüzü bulmak kolaylaşıyor. İstediğiniz kadar arama kelimesi girebilirsiniz. Hazırladığınız farklı broşürler için farklı kelimeler girebileceğiniz gibi aynı kelimeleri de tekrarlayabilirsiniz. Profesyonel açıdan sizi zorlamadan ve masrafa sokmadan yeni müşterilere ulaşabilirsiniz.

Tüm bunların yanında sınırsız broşür hazırlama özelliğinden de bahsetmem gerek. Bu web sitesinde istediğiniz kadar ebroşür hazırlayabiliyorsunuz. Bu durumda verdiğiniz farklı hizmetler için farklı broşürler yapabilirsiniz. Broşür hazırlama programı indirip rahatlıkla profesyonel hayata adım atabilirsiniz. Bunu hiçbir ücret ödemen yapabiliyor olmak sizin için büyük bir rahatlık.

Tüm bunları yapabilmeniz için sadece PDF dokümanlarınızı oluşturmanız yeterli. Bir PDF doküman sayesinde tasarımı hoş ve görselleri kaliteli bir broşüre sahip olabilirsiniz. Bu web sitesinde öncelikle bir hesap açıyorsunuz, bunu ücretsiz yapmak mümkün. Sonra açtığınız hesaba PDF dokümanlarınızı ekleyebiliyorsunuz. Bu eklediğiniz ve yüklediğiniz dokümanların hepsi sizin hesabınızda kayıtlı kalabiliyor. Kısacası broşür hazırlama programını indirerek kendinize bir depolama alanı da yapmış oluyorsunuz. Bu alanda istediğiniz kadar broşür yapabilirsiniz ya da istediğiniz kadar PDF dokümanı depolayabilirsiniz. Her geri dönüşünüzde yeni bir doküman ekleyip çalışabilir ve yeni e-broşürler üretebilirsiniz.

Benim karşıma çıkan bu program ‘broşür hazırlama programı indir’ adı altında internette bulduğum bir ibareydi. Ama Yumpu Publishinga girdiğim anda öncelikle hoş ve şık görüntüsü beni etkiledi. Bu site zarif ve modern bir tasarıma sahip. Broşürlerinizi de bu tasarımlardan seçebiliyorsunuz. Diğer siteler gibi tasarım ve şablon seçenekleri sınırlı değil. İstediğiniz tasarıma ulaşabiliyorsunuz ve çok fazla seçenek sunuluyor.

Okur deneyimi ve broşür hazırlama programı

Okur tecrübesi ise ayrı bir konu. Açıkçası eğer derginiz ya da yayınınız iyi değilse, yani güzel bir görüntü vermiyorsa okurlar da sizin yayınlarınızla ilgilenmiyor. Eğer yayınınızı sosyal medya ve farklı mecralarda paylaşacaksanız iyi bir okur tecrübesine ihtiyacınız var.

Bu web sitesi de size bu tecrübeyi ve deneyimi en iyi şekilde veriyor. Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor. Bildiğiniz gibi yüksek kaliteli görseller web’de paylaşılırken sürekli problemler yaşanıyor. Örneğin, ya görsel açılmıyor ya görsel ulaşması gereken yere ulaşmıyor ya da kalitesi düşürülüyor. Bu web sitesinde online broşür hazırlama programı ile hazırladığınız tüm e-yayınlarda tam tersi durum söz konusu. Görseller çok kaliteli ve büyüklükleri ne olursa olsun kaliteden ödün vermiyorlar. Bu nedenle de bu programı kullanmak daha keyifli oluyor.

Sosyal medyada paylaşım yaparken rahatlıkla ve kısa yoldan paylaşabiliyorum. Tüm sosyal medya mecralarında (Twitter&Co, Facebook gibi) görüntüsü aynı şekilde kaliteli duruyor. Daha da önemlisi yerleştir seçeneği ile kendi web siteme de broşürümü hemen yerleştirebiliyorum.

Bunları yaparken fazladan herhangi bir vakit harcamıyorum. Çok kısa vaktimi alıyor. Hem de broşür hazırlama programını indirdiğim takdirde karşıma çıkan ibarelerle kısa yoldan paylaşım da yapabiliyorum.

Bir diğer okur deneyimi özelliğinden bahsedecek olursam sayfa çevirme sesi ve sayfa çevirme görüntüsü efektlerinden bahsetmem gerekir. Bu iki özellik, e-yayınızı profesyonel ellerden çıkmış gibi gösteriyor. Bir arkadaşım, benim broşürümü bir web tasarımcısının yaptığını sanmıştı. Çünkü görüntü olarak sayfa çevrilme efekti, broşürüme çok farklı bir görüntü katıyor.

Broşürümü hazırlarken içeriklerime de önem veriyorum. Açıkçası içerik benim için en önemli öğelerden birisi. Broşürümü de bir içerik niteliğinde kullanmayı seviyorum. Bu nedenle bu özelliği de anlatmam gerekiyor. Bu web sitesinde broşür hazırlama programı sayesinde broşürünüze video ve ses kayıtları ya da dokümanları ekleyebiliyorsunuz. İsterseniz tüm broşürünüzü bu şekilde üretebiliyorsunuz. Bu gerçekten harika bir özellik. Programınızı broşür hazırlama programı indir ibaresi ile indirdikten hemen sonra tüm içeriklerinizi yükleyip sadece seslerden ya da videodan oluşan bir broşür içeriği oluşturabilirsiniz.

Tüm bunları yaparken bir sorunla karşılaşırsanız bir destek ekibi yedi yirmi dört size yardım etmek için bekliyor.

Bu web sitesi sayesinde broşürünüz hem mobil araçlarda hem de masaüstü bilgisayarlarda rahatlıkla açılabiliyor ve bu şekilde herkesin size ulaşmasını kolaylaştırıyor.

Eğer bir markanız varsa ve markanızı bu alanda temsil etmek istiyorsanız kendi markanızın görsellerini ya da logosunu da bu alana yerleştirebiliyorsunuz. Bunu yapan birkaç arkadaşımı gördüm. Açıkçası tasarım olarak çok şık duruyordu. En kısa zamanda ben de denemeye karar verdim. Oluşturduğum broşür harika göründü. Kendi logomu istediğim yere yerleştirebilirdim. Hem kendi markamı temsil etmek için hem de aynı zamanda ulaştığım kişilere doğru izlenimi vermek için çok doğru bir seçim olduğunu düşündüm.

Diğer yandan, eğer bu programı kullanmaya karar verirseniz size benden bir tavsiye: Mutlaka kendi web sitenize yerleştirme ve link verin. Broşürünüzü oluşturduktan sonra size verilen linki istediğiniz alanda kullanabiliyorsunuz.

Bu çok amaçlı broşür hazırlama programını indirebilirsiniz. Önünüze broşür hazırlama programı indir ibaresi geldiğinde sakın kaçırmayın. Bir sonraki favori e-broşür ve e-magazin programınıza giden yolu Yumpu Publishing’da bulmuş olabilirsiniz.

Comments

 1. Umut Poyraz says:

  20 milyondan fazla magazin demişsin. Çok güzel ve yaratıcı çalışmalara rastladım. Biz de kendi dergimizi hazırlayınca diğer herkes gibi bu listede yer alacak mıyız?

  1. Emre Atan Emre Atan says:

   Tüm bu mevcut magazinler yumpu kullanıcıları tarafından hazırlanmış durumda. Siz de bu kullanıcıların arasında yer alıyorsanız tabi ki sizin de çalışmanız bu listede yer alabilir ve bir çok kişinin tercih listesinde bulunabilir.

 2. Vedat S says:

  Öncelikle hazırladığım dergiyi çok beğendim. Göze çok güzel görünüyor. Sosyal medyada paylaşmanın da çok kolay olduğunu gördüm. Ancak siteme bu dergiyi ekleyebileceğimizi söylemişsiniz. Bunu yapmak kolay mı?

  1. Emre Atan Emre Atan says:

   Yumpunun programını indirdiğinizde göreceksiniz. Derginizi sitenize eklemeniz neredeyse sosyal medyada paylaşım yapmanız kadar kolay.

 3. Esra K says:

  Sitede bir başkasının tasarımını görüp, fikir almamız da bir sakınca var mı? Bu tür şeyler hoş karşılanıyor mu? Çünkü tasarımcı olmadığım için fikir almak daha doğru görünüyor.

  1. Emre Atan Emre Atan says:

   Tabi ki! Mevcut tüm tasarımlar yeni kullanıcılara ışık tutacak nitelikte. Sorunsuz bir şekilde istediğiniz magazine bakabilir, fikir alabilir ve benzer çalışmalarda kullanabilirsiniz.

 4. Baran Adem. says:

  Yumpuyu yeni kullanmaya başladım. Babam bu tür broşür tanıtım gibi işlerden anlamaz. İşlerle ilgili bir kaç broşür yapıp babama gösterdim. Artık her hafta benden yeni broşür istiyor.

 5. Sirin says:

  Ben ve arkadaşlarım takı tasarımları yapıyoruz ve bunları internetten satıyoruz. Mağazalar takılarımızı görmek istediğinde artık yumpu sayesinde kendi kataloğumuzu hazırlamamız çok yararlı oluyor.

 6. Gorkem says:

  Bu bilgiler çok işimize yaradı çünkü bir broşür hazırlamanın kolay olacağını gördük ama tasarlamaya nereden başlayacağımız hakkında hiç bir fikrimiz yoktu. Sizin sayenizde nereden başlayacağımızı biliyoruz.

 7. Sibel Zorlu says:

  Ben bir moda tasarımı firmasında sekreterlik yapıyorum. Bir boş zamanımda iş yerinde var olan katalogları yeniden organize ederek bir dergi haline getirdim. İnanın, firmamızdaki tasarımcıların bile çok ilgisini çekti. Beni sekreter olarak tanıdıklarından böyle profesyonel bir iş yapabileceğimi düşünmediklerinden bayağı şaşırdılar. Artık bu konuda benden yardım istiyorlar.

 8. Yigit says:

  Bu hizmet çok iyi görünüyor ama ben logo olayını tam olarak anlamadım. Logomuzu pdf dosyasının içinde mi hazırlamamız gerekiyor, yoksa sonradan program üzerinden de ekleyebilir miyiz?

  1. Emre Atan Emre Atan says:

   PDF dosyanıza da tabi ki logonuzu eklemeniz mümkün, ancak buna hiç gerek yok yumpu logonuzu derginizde istediğiniz yere eklemeye olanak sağlıyor.

 9. Ali Saylar says:

  Bu yazınızda 20 milyondan fazla magazinden bahsedince ve kategorilere ayrıldığını söyleyince ilgimi çekti ve bir bakmak istedim. Aklıma bile gelmeyecek alanlarda insanlar broşürler çok güzel bir şekilde kullanıyor.

Comments are closed.