Online broşür hazırlama hem kolay hem eğlenceli

Kendi tasarımlarımı yaptırdığım bir tasarımcım hiç olmadı. Kendi kendime yaptığım kataloglarım ve broşürlerim oldu ama bazı yerlerin düzelmesinin gerektiğini biliyorum. Ücretsiz online broşür oluşturabileceğim en iyi programı aramaya başladım. Birçok farklı web sitesine denk geldim ve karşılaştırmalar yaptım. Bunların hepsinin notlarını çıkarttım ve sonunda en mantıklısı ve en kullanışlısı Yumpu Publishing’u buldum.

brosur_online2

Yumpu.com, kendi içinde bir broşür bayisi gibi yapılandırılmış. Bu sitede birçok yayın var. 20 milyonu aşkın yayın ve bir o kadar kullanıcı. Bir broşür hazırladığınız anda online olarak öncelikle bu kullanıcılara ulaşabiliyorsunuz. Böyle büyük bir topluluğun içine girmek beni çok sevindirdi. Çünkü hiçbir şey yapmadan ilk anda birçok kişiye ulaşabilecektim. Bunun dışında bu web sitesinde yayın ve broşür hazırlamak çok kolay. Online broşürünüzü hazırlamak için bilmeniz gereken tek önemli şey bir PDF doküman hazırlamak.

PDF dokümanlarınızı web sitesinde ücretsiz açtığınız hesabınıza yükledikten sonra rahatlıkla kullanmaya başlıyorsunuz. Bir ebroşüre sahip olmak sadece bir dakikanızı alıyor. Size sunulan tasarımlar çok fazla. İşinize en yakın olan tasarımı seçebilirsiniz. Diğer sitelerdeki gibi sınırlı tasarım şablon seçenekleri vermiyorlar. Aksine burada seçeneğiniz çok fazla.

Bunun dışında, eğer isterseniz tasarımınıza kendi logonuzu ya da kendi tasarımınızı ekleyebilirsiniz. Yani sadece markanıza ait bir online broşür hazırlayabilirsiniz. Kolaylıkla hazırladığınız broşürünüzü aynı zamanda hesabınızda kayıtlı tutabilirsiniz. Bu web sitesi aynı zamanda bir depolama alanı olarak da işlev görebiliyor.

Broşürünüzü hazırladıktan hemen sonra size verilen linki istediğiniz yerde paylaşabilirsiniz. Linkte hiçbir sorun çıkmayacaktır. Aynı işlemi Yumpu Publishing sitesinden de yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey paylaş butonuna basmak. Sosyal medya mecralarında paylaşım gerçekten de çok hoş görünüyor. Sayfa yapısı ve tasarım konusunda çok tatmin edici bir görüntü veriyor. Başka bir paylaşım alanı ise web siteleri olabilir. Bir e-broşürü kendi web sitenizde paylaşmak için yine web sitesinde yerleştir seçeneğini ya da paylaş butonunu seçebiliyorsunuz. Web sitenizde paylaştığınız her şey harika duruyor. Broşürünüzü paylaştıktan sonra değişiklik yapmak isterseniz kendi hesabınızdan aynı şekilde değişiklik yapabiliyorsunuz ve size verilen linkte hiçbir değişiklik olmuyor.

Eğer isterseniz yayınladığınız broşürünüzün yayın süresini belirli bir zamanla kısıtlayabiliyorsunuz. Örneğin, broşürünüz bir ay sonra yayından kaldırılabilir ve siz yeni bir broşür tasarlayıp paylaşım yapabilirsiniz. Tüm bunları ücretsiz olarak gerçekleştirebildiğinizi eklemeliyim.

Broşürünüzle ulaşmak istediğiniz müşteriler ya da okurlar varsa web sitesi bu konuda da size destek veriyor. SEO yönetimi sayesinde tüm anahtar kelimeleriniz arama motorlarında çıkıyor. Bu şekilde sizi bilen kişilerin dışında sizi tanımayanlar da sizi bulabiliyor ve ulaşabiliyor. Bu web sitesi bu özelliği yapılandırırken Google ve Yahoo gibi tüm arama motoru devlerini de düşünmüş. Böylece size basit bir SEO yönetiminden çok daha fazlasını vaat ediyor. Kolaylıkla girdiğiniz anahtar kelimeleriniz sayesinde daha çok kişiye ulaşabiliyorsunuz.

İçeriklerinizi tasarlayın ve online broşür hazırlayın

İçerikleriniz konusunda size destek veren Yumpu Publishing bu şekilde rakiplerinizden ayrılmanızı ve farklılaşmanızı sağlıyor. İçeriklerin artık birer altın değerinde olduğu bu günlerde, size içerikler konusunda en gelişmiş altyapıyı sunuyor.

Bir online broşür hazırlarken dikkat etmeniz gereken şey, broşürünüzde kullandığınız içeriklerin ne kadar detaylı ve etkili olduğudur. Bu nedenle içeriklerinizi üretirken farklı düşünmeniz ve yaratıcı olmanız gerekir.

Bu web sitesi, online broşürünüze video ve ses kayıtları koymanıza izin veriyor. Örneğin, bir röportaj ya da bir müzik dosyası ekleyebilirsiniz. Böylece her gün hazırlanan yüzlerce içeriğin içinde online broşürünüzü bir içerik olarak yapılandırabilir ve içine işinizle ilgili gerekli videoları yerleştirebilirsiniz. Broşürünüzün içinde kullanacağınız yazılar arasına hiperlinkler koyabilir ve okurlarınızı farklı web sitelerine ya da kendi web sitenize yönlendirebilirsiniz.

Eğer bir e-ticaret sitesi sahibiyseniz ve bunun için bir online broşür hazırlıyorsanız kullanacağınız linkler sayesinde birçok farklı müşteriye ürünlerinizi almaları için fırsat verebilirsiniz.

Bir yanda satış yapabilir, diğer yanda ise içeriklerinizi sosyal medya ve kendi web sitenizde paylaşarak etki alanınızı arttırabilirsiniz. İşinizi bu şekilde geliştirebilir ve yeni bir düzeye yükseltebilirsiniz.

Her yerde uyumlu: Online broşür hazırlığı

Bu kadar emek vererek hazırladığınız online broşürünüz tüm cihazlarda uyumlu olarak sorunsuzca açılacaktır. Kolaylıkla açılan broşürünüz iPad’ler, iPhone’lar ve diğer tüm akıllı telefonlarla uyumlu.

Bu web sitesi ücretsiz versiyonunda limitsiz dergi oluşturma, limitsiz sayfa kullanımı, HTML5, Flash ve JS için uyumlu bir teknolojik altyapı sunuyor. Bu nedenle tüm dizüstü ve masaüstü cihazlarla da tam uyumlu bir yayın hazırlamış oluyorsunuz.

Hem satış yapabileceğiniz hem de yaratıcı fikirlerinizi aktarabileceğiniz bir online broşür hazırlamak için en uygun program, size birçok özelliği ücretsiz olarak sunan ve işinizi ve etki alanınızı destekleyen bir program olmalı. Bu nedenle ben de size bu web sitesini denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Bir yanda PDF dokümanlarınızı da depolayabileceğiniz bir platform yaratmış olacaksınız, diğer yanda ise kendinize ait bir online broşüre sahip olacaksınız.

Bir online broşür hazırlamak sizin için çok kolay, okuyucularınız için ise çok keyifli olacaktır. Okuyucu deneyimini arttırmaya yönelik olarak tasarlanmış sayfa çevirme ses efektlerini ve sayfa kıvrılma efektlerini de ekleyince broşürünüz gerçek bir profesyonel ajansın elinden çıkmış gibi görünecektir.

Tüm bu nedenlerle, Yumpu Publishing’u tercih etmeniz hem sizin hem de mevcut ya da yeni kurduğunuz işiniz için en iyi seçenek olabilir.