Broşür hazırlama programı indir

broşür hazırlama programı indir

Dijital Brosür hazırlamak hiç aklınıza geldi mi? Size hazırlamak istediğiniz broşür için süper bir internet sitesi tavsi edebilirim. Yumpu Publishing adında bir yazılım geliştirmiş olan bu sitede sadece tasarımlarımızı çok daha geliştirmekle kalmıyoruz aynı zamanda interaktif ortamda kod yazmayı bilmeden bile çok güzel görünümlü ve harika bir ara yüz yazılımı olan dergi şeklinde, Yumpu Publishing’da ürünler elde edebilirsiniz.

Firmalara sanal broşürler hazırlarken bizim aklımıza gelemeyecek bir sürü detay gelmiş akıllarına ve her biri tasarımımıza ayrı bir güzellik ekliyor. Şimdi size bu siteyi kullanra nasıl harika e-broşürler, e-kataloglar ve e-dergiler yapabileceğinizi anlatmak istiyorum.

Önemli olan tasarımı PDF formatında kaydetmek

Evet, ilk olarak aklımızdan hiç bir zaman çıkarmamamız gerek şey tasarımın PDF olarak kaydedilmiş olması. Broşür hazırlama programı indirmek için araştırma yapmaya başladığınızda buna da mutlaka dikkat edin. İndirdiğiniz program tasarımınızı sonunda PDF olarak size kaydetmesi lazım. Nereden çıktı şimdi bu ya da nereden bulacağız bu programı diye endişe duymanıza gerek yok çünkü artık neredeyse bütün programların PDF olarak kaydet seçeneği bulunmakta.

programi indir researchAyrıca şunu da başta söylemekte fayda var. Önce siteyi araştırın. Çünkü sitede gezerken yapabileceklerinizi daha iyi anlayacaksınız. Mesela tasarım bittikten sonra video ekleme özelliğini gördüğünüzde mutlaka eski şablonun bir yerlerini değiştirmek isteyeceksiniz.

Buna kesinlikle emin olabilirsiniz. Mesela ana sayfaya girdiğinizde üst bölümdeki videoyu üzleyin.

programi idnir motorsportDaha sonra alt bölümdeki yüzlerce e-dergiden oluşan arşive bir göz atın.

Burada sizin de yakından tanıdığınıza emin olduğum harika dergiler var.

Bilim dergilerinden magazin dergilerine ya da motordan spora bir çok farklı alanda insanların nasıl tasarımlar yaptığına bakın. Orjinallik bana göre de çok önemli bu arada. Bunlardan kopya çekmeniz için anlatmıyorum tabi ki. Fakat buralara bakarak kullanabileceğiniz araçlara hakim olursanız çok daha orjinal fikirler üretebilirsiniz.

İstediğiniz broşür hazırlama programını indirdikten sonra tasarımınızı yapın. İster dergilerden ya da hazırdaki broşür örneklerinden yararlanın istersedniz de baştan kendiniz üretin hiç fark etmez. Sadece programda kayıt aşamasına geldiğinizde eskien olduğu gibi html olarak kaydet yerine PDF olarak kaydet seçeneğini belirleyin.

Kaliteyi her zaman en yukarda tutun çünkü dosyanın boyutu ne olursa olsun bizi ilgilendirmiyor. Çünkü dosyaların asılları Yumpu Publishing sitesinin arşivlerinde yer alıyor. Yani biz sadece istediğimiz yerde kullanabilmek için bir kod alıyoruz sonuç olarak.

Artık tasarımı biçimlendirmeye ve eğlenmeye sıra geldi diyebiliriz

Eğer siz de benim gibi önceden araştırmanızı yapıp ona göre videolar ve çeşitli görseller ve paylaşma düğmeleri için alanlar bırakmışsanız asıl eğlence şimdi başlıyor diyebiliriz. İşin keyifli tarafı burada bence. Tasarımın konusu ne olursa olsun her zaman tam kalite bir video şıklık katacaktır. Peki video sayfayı yormaz mı, bizim alanımız o kadar da büyük değil diye sorduğunuzu duyar gibi oluyorum.

Tabi ki bu da düşünülmüş. Ekranda, yani istediğimiz sayfaya eklediğimiz e-broşür tasarımında izleyeceğimiz videolar youtubesitesinden otomatik olarak geliyorlar. Yani eğer videoyu biz çekmişsek önce youtube sitesine yüklememiz gerekiyor. Böylece asıl yük onların omuzlarında kalacak.

Buradan da başka bir soru akıllara geliyor. Madem ki bütün kod onlarda kalıyor sitemiz nasıl arama motorlarında üst sıralara çıkacak?

programi indir searchArama motorlarında sitenizi üst sıralara çıkartarak size yeni okuyucular, yani yeni müşteriler kazandırmalısınız. Bunun için yapılması gereken çok önemli çalışmalar var elbette.

Yani iki rakip şirket aynı siteyi yapsalar da asıl kod düzeyinde arama motorlarıyla daha uyumlu iş çıkartmış olan site daha yukarıda sıralanacaktır.

Arama motorlarında üst sırada kalmak bir defalık bir çalışma ile olmaz elbette ancak ilk çalışmanın, yani ana kod diziliminin kusursuz olması gerekmektedir. Yumpu Publishing sitesinin bize verdiği kod işte böyle bir kod. Bütün büyük parçaları kendi sitesinde saklarken bize en yavaş internet hızına sahip olan kullanıcının bile bir saniyede girebileceği ve arama motorları ile barışık bir kod kalıyor. Tek yapmamız bu kodu sitemize gömmek.

Broşür hazırlama programı indir

Artık broşür hazırlama programı indirmeden önce html özelliklerini taramamız için bir neden kalmadı gibi duruyor. Bizim için önemli olan PDF dosyaları artık. Bu arada siteye girdiğinizde aklınıza sorular taklırsa destek bölümüne sormaktan çekinmeyin.

prgrami indir questionsHemen sorularınıza cevap alıyorsunuz.

İlk soru sorduğumda her hangi bir ücret öemediğim için sallayacaklarını düşünmeme bile fırsat tanımadan sorumun cevabını yolladılar.

Ardından daha detaylı sorular sormama rağmen uzun uzun anlattılar. En çok etkilendiğim kısım da bu oldu galiba.

Karşınızda size cevap veren, iletişim olanağı sağlayan firmalar her zaman ayrı bir yer tutmuştur bende. Kendi işlerimde de mutlaka öncelikle müşteri memnuniyeti şartlarını temel alırım. Çünkü unutmamak gerekir ki müşteri yoksa iş de yok.

programi indir yumpu ogoYumpu Publishing gibi olanaklar sağlayan diğer siteleri de inceledim ve isterseniz siz de kurcalayabilirsiniz.

Fakat bedava muhteşem özelliklerle dolu bir siteyi kullanmak varken neden o kadar para veresiniz ki.

Bence çok saçma. Sağladıkları ücretsizi özellikler reklam sektörü çalışanları için oldukça yeterli. Umarım yakın zamanda bir e-dergi işi alırım da dolu dolu bir dergi hazırlarım. İnanın çu an tek istediğim bu.

Her şey dahil, online broşür bile!

programi indir bloggerSosyal medyanın da hayatımızın içine fazlasıyla dahil olmasıyla, bir „yalnız hissetme“ buhranı yaşanıyor adeta.

Ben de yalnız yaşayan bir blog yazarı olarak arada sırada çağın humması „yalnızlık“ hissine kapılanlardanım.

Teyzemle, ananemle aynı şehirde oturuyorum, bu açıdan çok şanslıyım. Beni yalnız bırakmaya gönülleri razı olmuyor, hem yemek gönderiyorlar bana hem de sık sık bir araya geliyoruz.

Geçenlerde Facebook üzerinden mesajlaşıp buluşmaya karar verdik teyzemle. Yeni yerler gezip görmeye bayılan, yerinde duramayan, çılgın bir kadındır kendisi. Şimdi de yakın arkadaş çevresi ve onların dostları için butik turizm turları düzenlemeye karar vermiş. Turlarını tanıtmak için broşür yapmak istediğini anlatınca ona Yumpu Publishing’dan bahsetmeye karar verdim. Elbette broşür hazırlama programını indirebilmesi
için ona yardım etmem gerekti. 🙂

Herkesin gün geçtikçe yalnızlaşmaya başladığı bir çağdayız, malum. Özellikle üniversite nedeniyle şehir değiştirenler, ailesinin yaşadığı yerden kopup kendi başına bir hayat kurmaya çalışan gençlerin sayısı çok fazla.

programi indir cityOkulu bitirdikten sonra da iş bulma derdi nedeniyle kimse büyük şehirleri bırakıp gidemiyor. Böylece Y ve Z kuşağının onca işinin gücünün arasında uğraşması gereken dertlerinden biri de yalnızlık oluyor.

Ben de yalnız yaşıyorum ancak anneannem ve teyzemin aynı şehirde yaşaması sayesinde pek fazla yalnızlık çektiğim söylenemez.

Anneannem yemekleriyle, teyzem uzuun telefon sohbetleriyle yalnızlık ve aileden kopukluk hissimi alıp götürüyor. Anneannem henüz sosyal medyada değil ancak teyzem Facebook’ta çok aktif, hatta onsuz yapamam diyenlerden oldu bile.

programi idnir tourismGeçenlerde ne zaman buluşacağımızı bile oradan mesajlaşarak kararlaştırdık. Teyzemin yepyeni bir projesi var! Yeni yerler gezip görmeye, yeni insanlar tanımaya bayıldığından arkadaş çevresi ve onların tanıdıkları için butik turizm turları düzenlemeye karar vermiş.

Geziler organize edip hem insanların keyifli vakit geçirmesini istiyor hem de kendisi yeni arkadaşlar edinebilecek. Tabii böyle bir projesi olduğundan kimsenin haberi yok. Hem düzenleyeceği ilk geziyle ilgili bilgilerin yer aldığı, hem de butik turlar düzenleyeceğinden bahsedeceği güzel bir online broşür hazırlamak istiyormuş. Böylece internetin gücünü kullanarak yepyeni insanlara ulaşabileceğim diyor. İşte çağa adapte olmak diye buna derim ben!

Hem öğrenmesi, hem tasarlaması hem de kullanması kolay

programi indir 3

Planlarını dikkatle dinledikten sonra ona yardımcı olabileceğini düşündüğüm broşür hazırlama programı Yumpu Publishing’dan bahsettim. Daha önce bilgisayar başında kendi online dergimi hazırlamakiçin program ararken bulduğum Yumpu Publishing, online broşür hazırlama programı indirmek isteyenler için de ideal. İnternet ortamında aradığımız her şey için alternatifler mevcut.

Broşür hazırlama programı indirmek isteyenler için de bu durum geçerli. Ancak pek çok broşür hazırlama programı kullanım kolaylığından yoksunluğu, yavaşlığı ve pahalı fiyatlarıyla kullancılar tarafından tercih edilme konusunda sınıfta kalıyor.

Ancak Yumpu Publishing, hem fonksiyonel, hem hızlı hem de benzersiz hizmetleri broşür hazırlama programı indirmek isteyen kullanıcılara ücretsiz sunarak kelimenin tam anlamıyla şaşırtıyor. Üstelik Yumpu Publishing oldukça köklü bir platform. Program kullanılarak hazırlanmış 20 milyondan fazla online dergi ve broşür platformda bulunuyor, her geçen gün yeni okuyucularla buluşuyor.

programi indir magazines

Teknolojiye, kültüre, sanata, modaya ilgi duyan pek çok internet kullanıcısı Yumpu Publishing’da aradığı içerikleri bulabilir.

Teyzeme broşür hazırlama programı indirmenin nasıl olacağını tarif etmek o kadar kolay olmayacak tabii, ancak zorluklar beni yıldıramaz! Teyzem, bu harika broşür hazırlama programını indirmeyi öğrenmeli ve Yumpu Publishing’nun ona sunabileceği hizmetlerin keyfini çıkarmalı!

programi indir timeTeyzem gibi broşür hazırlama programı indirmek isteyenlerin Yumpu Publishing’yu kullanırken yapması gereken ilk şey, platforma saniyeler içinde kayıt olmak.

Sonra da PDF formatında hazırlayacakları, bilgilendirici içeriği platformdaki broşür hazırlama aracına yüklemek.

Böylece Teyzem, aslında broşür hazırlama programını indirmesine gerek kalmadan Yumpu Publishing ile dakikalar içinde online broşürünü hazırlamış olacak.

X kuşağının sosyal medyaya adaptasyonu elbette daha genç nesillerden uzun sürdü. Ancak etrafınıza bir bakınca sizin de anlayabileceğiniz gibi artık onlar da neredeyse sosyal medya bağımlısı oldu.

programi indir social mediaÜstelik sosyal medya onlar için yeni olduğundan Y ya da Z nesli gibi bıkkınlık içinde de değiller!

Yeni oyuncaklarıyla vakit geçirmekten, arkadaşlarıyla resimler paylaşmaktan, yorumlar aracılığıyla sohbet etmekten oldukça mutlular.

Şartlar böyle olunca teyzemin en büyük isteklerinden biri de hazırlayacağı broşürüyle hem havasını atmış olacak, hem girişimci ruhunu gösterecek herkese, hem de turlarına katılmak isteyen arkadaşlarına kolayca ulaşacak.

Onları broşür hazırlama programını indirmesine bile gerek kalmadan hazırladığı broşürler sayesinde istediği zaman sosyal medyadan bilgilendirebilecek.

prgrami indir shareEğer isterlerse teyzemin paylaştığı broşürü arkadaşları da kendi sayfalarında paylaşabilecekler.

Böylece butik turlarının ünü gün geçtikçe yayılacak.

Teyzem de yeni insanlarla tanışma sevdasını dindirebilecek!

Tek yapması gereken embed(yerleştirme) özelliğini kullanarak online broşürün linkini sayfasında paylaşmak.

Videonu ekle, dikkat çekici online broşürler yarat

Tahmin edeceğiniz gibi sosyal medya tutkunu genç(!) teyzem Yumpu Publishing’nun bu özelliğine bayıldı. Teyzemin „Google’da aratanlar beni bulabilecek mi?“ sorusuyla kısa çaplı bir dumur yaşadığımı söylemeliyim. Bu kadar bilgili olmasını beklemiyordum doğrusu! Platformun verdiği optimizasyon desteği sayesinde evet diye cevapladım.

programi indir googleKüçük çaplı bir girişim yapıyor olsanız bile bu devirde en önemli şey Google, Yahoo gibi önemli arama motorlarında içeriğinizle arama sonuçlarında ön sıralarda yer alabilmek. Bunu kolaylaştırmak için ise içeriğinizin arama motorlarına uygun şekilde optimize edilmesi yani iyileştirilmesi gerekiyor.

Yumpu Publishing, kullanıcılarına bu hizmeti de sağlayarak deyim yerindeyse maça 1-0 önde başlatıyor. Yani teyzemin hem broşür hazırlama programı indirmesine bile gerek kalmadan broşürü hazır olacak, hem de içeriği arama motorlarında ön sıralarda çıkabilecek şekilde optimize edilecek. Üstelik bunun için hiçbir ücret ödemesi gerekmiyor.

Yani tanıtım bütçesi lafı Yumpu Publishing ile rafa kalkıyor! Teyzem ilerleyen günlerde reklamsız kullanım, Google Analytics gibi hizmetlerden yararlanmak isterse fiyatı oldukça uygun olan ücretli paketlerden birini satın alabilir. Büyük ihtimalle bunu yapmadan önce danışacağı kişi de ben olurum. 🙂

programi indir mobileBu arada teyzemin bir de tablet cihazı var. Kuzenim bir üst modeli alınca eskisini ona vermiş.

Teyzem de onun ekranı daha büyük diye bayılıyor tablete. Onu böyle görünce hazırlayacağı online broşürün masaüstü, mobil ve tablet cihazların tümüyle uyumlu olacağını belirtmeden edemedim.

Yani online broşürü isteyen herkes, akıllı telefonlarından ya da tabletlerinden de görebilecek. Bunun yanında gün geçtikçe yazıları zor gördüğünü daha sık şikayet eden teyzemin bayıldığı başka bir özellik de hazırlayacağı broşüre videolar ekleyebilmesi. Tabii videoları çekmek için de benim yardımımı istedi.

Her geziden önce, gezide neler yapacaklarından katılımcılara kısaca bahsedeceği bir video hazırlayacakmış Bence teyzemin arkadaşları da bu özelliğe bayılacak.

programi indir4

Ben de itiraf ediyorum; görsel içerik kulağa yazılı içerikten daha cazip geliyor! Beraber halledeceğiz bu broşür işini değil mi? diye meraklı gözlerle sorunca „Elbette!“ diyorum gülen gözlerle ve ekliyorum: Zaten broşür hazırlama programını indirmene bile gerek kalmıyor.

Bir de teknik bir sorunla karşılaştın diyelim, öyle bir durumda Yumpu Publishing’nun başına gelebilecek tüm problemleri düşünerek hazırladığı teknik destek sayfası var. Bekleme derdi çekmeden anında sorunun çözümünü öğrenebilirsin.

Teyzem çok heyecanlı, Yumpu Publishing’yu öğrendikten sonra butik turizm işi iyice aklına yattı. Şimdi o bir içerik hazırlayacak, ilerleyen günlerde tekrar buluşup o içerikle online broşürünü Yumpu Publishing’da kolayca hazırlayacağız. Sizde benim Teyzem gibi Yumpu Publishing’un avantajlarından yararlanın!

Comments

 1. Deniz Ozkaral says:

  Ben her zaman bilgisayarda vakit geçiremiyorum ama tabletimi sürekli yanımda taşıyorum. Yeni yayınları tabletimden yapmam ya da var olan dergileri optimize etmem mümkün mü?

  1. Emre Atan Emre Atan says:

   Tabi ki bu da mümkün. Tek yapmanız gereken sitelerinde yer alan “mobile futures list” kısmında sizin için gerekli uygulamayı mobil cihazınıza indirmek.

 2. Zehra Kaya says:

  Ben hala ücretsiz olması kısmına takıldım. Madem bu kadar iyi, broşürlerimizi reklamlarla doldurmalarından korkuyorum açıkçası.

  1. Emre Atan Emre Atan says:

   Yumpu’nun vermekte olduğu reklamlar kesinlikle okuyucu rahatsız etmeyecek türden. Ayrıca, çok düşük bir ücret karşılığında bu reklamlardan da kurtulmanız mümkün.

 3. Enes Parlak says:

  Ben şunu merak ediyorum. Her şey mükemmel görünüyor ama ben yaptığım çalışmalarla çok kişiye ulaşıyorum. Bu kadar çok kişiye ulaşınca ücretsizken benden bir talepte bulunma ihtimalleri var mı?

  1. Emre Atan Emre Atan says:

   Bu ihtimal dahilinde bile değil. Korkmanıza hiç gerek yok. Yumpu’yu istediğiniz paket ile gönlünüzce kullanabilirsiniz.

 4. Kivanc Do says:

  Merhabalar, mobil kullanımda google yeni atılımlar yapıyor. Buna siz de broşürlerin mobil uyumlu olduğunu söylüyorsunuz. Bu bir olumlu etkide bulunur mu?

  1. Emre Atan Emre Atan says:

   Özellikle 2017 itibariyle Google yeni mobil kullanımla ilgili yeni atılımlarda bulundu. Bu yüzden sitenizin içeriği mobil kullanıma ne kadar uygunsa pozisyonunuz da bu ölçüde yükselecektir. Yumpunun mobil uyumu da bu yüzden tam size göre.

 5. Metin G. says:

  Ben de bu programı indirdim. Kesinlikle yazdıklarınıza önceden inanmadım ve zorlu bir tasarım programı olabileceğini düşündüm ama ücretsiz dediğiniz için yine de denemek istedim. Çok güzel, çok kolay ve sonuç inanılmaz.

Comments are closed.